! Ana Sayfa | Hakkımızda | Yeni Üyelik | Sepetim | Müşteri Hizmetleri | Yardım | İletişim
 
Bayi
Reyonlar
Bebek Oyuncakları
Yapı Oyuncakları
Evcilik Oyuncakları
Kumandasız Arabalar
Bebek Oyuncaklar
Oyun Setleri
Deniz / Plaj Malzemeleri
Yapbozlar (Puzzle)
Figür Oyuncaklar
Bahçe Oyuncakları
Eğitici Oyuncak
Aktivite Setleri
Kutu Oyunları
Ahşap Oyuncak
Bebekler
Dişlikler ve Çıngıraklar
Bisiklet ve Scooterlar
Akülü / Elektrikli / Pedallı Araçlar
Helikopter ve Uçaklar
Peluş Oyuncaklar
Uzaktan Kumandalı Araçlar
Masa-Sandalye
Oyun Hamurları
Bebek Oyuncakları
Outdoor Oyuncak
Maket, Model ve Kit
Dişlikler ve Çıngıraklar
Oda Aksesuar
En Çok Gezilen Ürünler
Hasbro Jenga Boom
Barbie Malibu Caddesi Market Oyun Seti
Hasbro Star Wars Darth Vader Ses Dönüştürücü Başlık
Hasbro Cranium Aile Kutu Oyunu
Ferrari Uzaktan Kumandalı Araba Şarjlı 1:10
Monster High Boo York Nefera De Nile
Nerf N-Strike Modulus ECS-10 Blaster
Mercedes Benz SLS AMG GT3 1:24 Model Araba Gri
Ana Sayfa Bebek Oyuncakları

Playskool Yaramaz Toplar

Resmi Büyüt

Playskool Yaramaz Toplar

Hobimoda
Ürün Kodu : 31943
Marka : Playskool
Garanti Süresi : 24 Ay
Fiyatı : 149,00 TL
Kdv Dahil Fiyatı : 149,00 TL
Kur Çevirici :
Havale İnd. (%6) : 140,06 TL
Stok Durumu : 8 Adet
Güncelleme Tarihi : 21.12.2016 19:47:00
Bu Üründen Adet  
Karşılaştırma Sepetine Ekle
 
  • Ürün Bilgisi
  • Taksit Seç..
  • Yorumlar (0)
  • Tavsiye Et
  • Önerileriniz

Ürün Detayları

Playskool Yaramaz Toplar
Playskool Poppin Park

Neşeli fil, içindeki hava akımı sayesinde toplarını zıplatmaya, minikler de bu renk renk topların peşine düşmeye bayılıyor.
Dönebilen hortumu sayesinde anneler topların fırlama yönünü kontrol edebiliyor.
Tek bir düğmeyle harekete geçirilebilen Yaramaz Toplar’ın 10 eğlenceli melodisi ve 5 topu var.

Ürün: 31943

Hitap Ettiği Yaş Aralığı: 9 Ay ve üzeri 

Markanın ait Olduğu ülke : İngiltere
Üretim Yeri : Uzakdoğu 

Toy Of The Year 2012 
TOTY 2012 

Playskool Yaramaz Toplar ABD'de 
"Yılın Oyuncağı" ödülünü kazandı!

 

Bu ürün miniğinizin aşağıdaki oyun becerilerini geliştirmesine yardımcı olur:

Kas Gücünün Kontrolü

Çocuklar, nesneleri itmek, çekmek ve elle sürmek için ne kadar güç gerektiğini, örnek görmeden de zamanla öğrenirler. Çocuğun başka nesnelere göre bulunduğu yerle (pozisyonu) ve ne kadar güç (kuvvet) kullanması gerektiğiyle ilgili, kasları, lifleri ve bağ dokularındaki bilgiler sürekli beyne iletilmektedir. Zamanla ve çok oyun oynayarak çocuklar, bu becerileri edinir ve geliştirirler. Odanın içinde ya da odadan odaya bir cismi itmeleri, çekmeleri ya da sürmelerini gerektiren oyuncaklarla oynamaları, çocukların kendi kuvvetlerini ve nesneleri hareket ettirmek için ne kadar güç gerekli olduğunu öğrenmelerine yardım eder. Kas gücünü kontrol etmeyi öğrenmek, çocukların, sandalyede yere düşmeden oturmalarını, pastel boyayı kırmadan kullanmalarını ve eşyalara çarpmadan ya da devirmeden odada dolaşmalarını kolaylaştırır.

Sebep-Sonuç

“Buraya basarsam topları zıplatabilirim!” “Bu kolu çevirirsem, ortaya bir panda çıkar!” Etkinin, tepkiye yol açtığını öğrenmek, çocukların deneme-yanılma yoluyla geliştirdikleri bir beceridir. Bir çocuk bunu keşfettiğinde, olacakları kontrol etmeyi ve kendi eylemlerinin sonucu etkilediğini öğrenir. Bir etkiye ya da ortaya belli bir sonuç çıkaracak bir kuvvete dayanan oyuncaklarla oynamak, çocukların bu sebep-sonuç kavramını öğrenmelerine yardımcı olur. Sebep-sonuç ilişkisini anlamak, sadece çocuklara oyunlarını yönetebilme gücünü vermez; aynı zamanda, elektrik düğmelerinden mutfaktaki musluklara kadar, günlük hayatta karşılaştıkları pek çok cismin nasıl çalıştığını anlamalarına da yardımcı olur.

Dayanıklılık ve Zindelik

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur! Çocuklar spor yaparak değil, zıplarken, hareket ederken ve oynarken dayanıklılık kazanırlar. Zinde çocuklar genellikle daha uzun süre yorulmadan dayanırlar, daha iyi odaklanırlar, daha az yorulurlar ve genelde motivasyonları daha yüksektir. Dayanıklılık, çocukların özsaygı ve özgüven gelişimlerini bile destekler – kendinizi harika hissederseniz, her şeyi başarabileceğinize inanmak daha kolaydır. Fiziksel etkinlik seviyesini yüksek tutan oyuncaklar dayanıklılık, sağlık ve güven sağlamak için mükemmeldir. Ayrıca, fiziksel etkinlik çocuklara, vücutlarında dolaşan adrenalini hissetme olanağı verir. Çocuklar için adrenalini hissedip öğrenmek, yetişkin olduklarında stresli ya da anlık kararlar verilmesi gereken durumlar karşısında ne yapacaklarını öğrenebilmeleri için önemlidir.

Emekleme

Emekleme, temel bir hareket becerisidir. Bebekler emeklerken, vücutlarının iki tarafı olduğunu ve her iki tarafın da birbirinden bağımsız hareket edebildiğini öğrenirler. Her iki tarafı da birlikte çalıştırmak, beynin sağ ve sol yarıküreleri (bölümleri) arasında önemli bağlantı yolları gelişmesine yardım eder. Emekleme, bebeklerin kas yapmalarına ve kaba motor becerilerini (vücuttaki büyük kaslarla kontrol edilen becerilerdir) geliştirmelerine de yardımcı olur ve uzaysal farkındalıklarının gelişimini başlatır. Ayrıca değişik engellerin etrafından ve üzerinden emeklerken, bebeğin farklı seviyeleri (derinlik ve yükseklik algısı) keşfetmesini sağlar.

Gözle İzleme

Bebekler yeni doğduklarında fazla uzağı göremezler ve göz hareketleri gelişigüzel ve birbiriyle uyumsuzdur. Göz hareketlerinin düzgün hale gelmesi için gözü bir taraftan diğer tarafa hareket ettiren kasların, yavaş hareket eden cisimleri izleyerek bolca çalışması gerekir. Bir yandan diğer yana hareket eden veya yaklaşıp uzaklaşan cisimleri izlemek, küçük çocukların gözle izleme becerilerinin ve göz sağlıklarının gelişmesine yardımcı olur. Gözlerin sabit kaldığı televizyon ve monitör karşısında çok fazla zaman geçiren çocukların, gözle izleme becerilerini geliştirmek için bolca düzgün göz hareketine özellikle ihtiyaçları vardır. Düzgün göz hareketleri, ileride desteksiz ve akıcı bir şekilde okuyabilmek için de çok önemlidir.

Kaba Motor Becerileri

Kaba motor becerileri ya da büyük kas hareketleri becerisi, ince motor becerilerinden daha önce gelişir. Çocuklar vücutlarını, merkezden dışa doğru geliştirirler: İlk önce başlarını ve vücutlarının üst kısmını kontrol etmeyi öğrenirler, sonra bunu, ellerin ve parmakların hareketlerini geliştirmeden önce gövde ve kollar izler. Uzmanlar buna sefalokaudal (yukardan aşağı) ve proksimodistal (içten dışa) kas gelişimi diyorlar. Büyük kas gruplarının kullanımını teşvik eden etkinlikler, kaba motor becerisi gelişiminin anahtarıdır.

Geçici Farkındalık

Uzmanların “geçici farkındalık” dedikleri, mesafe ve zaman algısı, gelişimi ve iyice öğrenilmesi uzun zaman alan karmaşık bir beceridir. Bu yüzden çocukların bu beceriyi öğrenmeye mümkün olduğu kadar erken başlamaları gerekir. Çocuklar, doğru bir geçici farkındalık edindiklerinde, nesnelerin ne hızla hareket ettiklerini tahmin edebilir ve kendi hareketlerini, bir nesnenin hızına göre ayarlayabilirler. Geçici farkındalık, çocukların daha sonra caddenin karşısına geçmek için araçların hızını tahmin etmede ya da oynayacakları ilk maçta topa vurmada kullanacakları beceriyle aynıdır.

Nesne Sürekliliği

Çocuklar büyüdükçe, bir şey görüş alanlarından çıktığında aslında yok olmadığını anlamaya başlarlar. Doğrudan görülemeseler de, nesnelerin var olmayı sürdürdüklerini anladıkları zaman çocuklar, “nesnelerin sürekliliği”ni anlamış olurlar. Çocuklar “ce-ee” oyunu, bir nesneyi başka bir nesnenin içine koyup saklama oyunu ya da görünürde olmayan oyuncakları bulma oyunu gibi oyunlar oynadıklarında, nesne sürekliliğini anlamaya başlarlar. Nesne sürekliliğini kavramaksa öngörü, merak ve sorun çözmenin başlangıcıdır.

Öngörü ve Tahmin

Olayların, birbirini izleyerek geliştiğinin bilincine varmak, işleyen bir düzen olduğunu ve bir sonraki adımın ne olacağını anlamanın başlangıcıdır. Öngörü ve tahmin, tekrarlanarak pekişen becerilerdir. Öngördüğü ya da tahmin ettiği bir şeyin gerçekleştiğini gören çocuk, bunun tekrar böyle olacağını bekler. Çocuklar bir oyuncağın hareketini izlerken, işleyişini kavrarlar ve zamanla, oyuncağın bir sonraki hareketini tahmin etmeye başlarlar. Öngörü ve tahmin becerisi, sorun çözme becerilerinin gelişmesindeki esaslardan biridir: Çocuk gelecekte doğacak sonuçları tahmin edebilirse, oyununu da, çıkacak sorunları çözecek şekilde değiştirebilir. Ayrıca, bir düzen ve işleyiş sırası olduğunu fark etmek, gelişmesi gereken önemli bir beceridir. Örneğin, bir kelimenin harflerini söyleyebilmeleri için, çocuklar önce, bu harflerin bir anlam oluşturacak belli bir düzende sıralanmaları gerektiğini anlamalıdırlar.

Parmaklarla Kavrama

                  
Nesneleri tutmak ve bırakmayı öğrenmek, ustalık gerektiren bir iş olabilir. Çocuklar küçükken nesneleri, ellerinin tamamını kullanarak kavrar ya da avuçlarlar. İnce motor becerilerini geliştirdikçe, nesneleri işaret ve başparmaklarıyla tutmayı öğrenirler. Uzmanlar nesneleri bu şekilde tutmaya “parmaklarla kavrama” derler ve bu, önlerindeki ekmeği tutup mama sandalyesinin kenarından aşağı atmak için kullandıkları becerinin ta kendisidir. Parmaklarla kavramanın gelişmesi, önemli bir ince motor becerisidir ve bir dönüm noktasıdır; kalem ve resim fırçası tutmak gibi başka pek çok ince becerinin temelidir.


Taksit Seçenekleri

Ürün Yorumları

Yorum Kaydı Bulunamadı

 Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı! Ürüne ilk yorumu yazmak için tıklayınız. Bu ürüne yorum yazmak için tıklayınız.

Üye Giriş Formu

Değerli Ziyaretçimiz;
İşleme devam edebilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
Henüz üye değilseniz, Yeni Üye Kayıt Formu nu doldurarak üye olabilirsiniz.
Şifrenizi hatırlayamıyorsanız, Şifre Hatırlatma Formu nu doldurabilirsiniz.
Üye girişi yapmak için, lütfen e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Beni Hatırla :
   
 

Önerileriniz

Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz.
Siparişiniz ve diğer sorularınız için "Sipariş Yardım Formu" hizmetimizi kullanabilirsiniz.
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
Güvenlik Kod Onayı
 
Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı!
Tümünü Seç/Kaldır Ürün Adı Fiyat Sepet Stok
  Nerf N-Strike Elite Strongarm Yeni Ürün 57,99 TL  Sepete At 66
  Hasbro Twister Yeni Ürün 69,99 TL  Sepete At 57
  Sesli Ateşlenen İğne Olan Bebek Yeni Ürün 76,99 TL Tükendi
  Sesli Konuşan Yürüyen İnteraktif Mila Bebek 74,00 TL  Sepete At 1
  Playgro Mavi Zebra Aktivite Oyuncağı 34,99 TL Tükendi
Bu Kategorideki Diğer Ürünler
Tümünü Seç/Kaldır Ürün Adı Fiyat Sepet Stok
Chicco Müzikli Meyveler Mama Sandalyesi Oyuncağı 37,99 TL  Sepete At 2
Chicco Işıklı ve Müzikli Fırıldak Akvaryum 64,99 TL  Sepete At 2
Chicco Gökkuşağı Küpü Melodili Mavi Tavan Projektörü 115,99 TL  Sepete At 1
Fisher Price İlk Kitaplarım 8,99 TL Tükendi
Fisher Price Türkçe Eğitici Köpekçiğin Arabası 30,00 TL Tükendi
Fisher Price Toplu Bloklar 27,00 TL Tükendi
Fisher Price Okyanus Harikaları Jimnastik Merkezi 99,99 TL Tükendi
Fisher Price Neşeli Böcekler 44,99 TL Tükendi
Rakamlar - Ahşap Puzzle Yerini Bul 9,90 TL  Sepete At 96
Peluş KatKat Sevimli Maymun 39,91 TL  Sepete At 21
Tümünü Göster
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yeni Üyelik | Alışveriş Sepetim | Müşteri Hizmetleri | Yardım | İletişim